GMC10CG181G100NTD
DigiKeys varenummer
4713-GMC10CG181G100NTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10CG181G100NTDCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC10CG181G100NTDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC10CG181G100NTD
Beskrivelse
CAP0603 COG 180PF 2% 100V
Detaljeret beskrivelse
180 pF ±2% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)