GMC04X7R473K10NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC04X7R473K10NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC04X7R473K10NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC04X7R473K10NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC04X7R473K10NT
Beskrivelse
CAP0402 X7R .047UF 10% 10V
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)