GMC04X7R183J16NT | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | GMC04X7R183J16NT |
Beskrivelse | CAP0402 X7R .018UF 5% 16V |
Producentens standard leveringstid | 8 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.018 µF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Tolerance ±5% | Tykkelse (maks.) 0,022" (0,55mm) |