GMC04X7R102M50NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC04X7R102M50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC04X7R102M50NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC04X7R102M50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC04X7R102M50NT
Beskrivelse
CAP0402 X7R 1000PF 20% 50V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)