GMC02X5R104M16NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC02X5R104M16NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC02X5R104M16NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC02X5R104M16NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC02X5R104M16NT
Beskrivelse
CAP0201 X5R .1UF 20% 16V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0201 (0603 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)