GMC02CG560G25NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC02CG560G25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC02CG560G25NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC02CG560G25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC02CG560G25NT
Beskrivelse
CAP0201 COG 56PF 2% 25V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 pF ±2% 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)