GMC01CG100J16NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC01CG100J16NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC01CG100J16NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC01CG100J16NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC01CG100J16NT
Beskrivelse
CAP01005 COG 10PF 5% 16V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±5% 16V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)