FBH160808T-700Y-S
DigiKeys varenummer
4713-FBH160808T-700Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBH160808T-700Y-SCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-FBH160808T-700Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FBH160808T-700Y-S
Beskrivelse
FERRITE BEAD 70 OHM 0603 1LN
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
70 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 3A 40mOhm
Kategori
Strømklassificering (maks.)
3A
Producenter
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC-modstand (DCR) (maks.)
40mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Filtertype
Strømlinje
Højde (maks.)
0,037" (0,95mm)
Antal linjer
1
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
70 Ohms @ 100 MHz