FB100505T-601Y-S-2
DigiKeys varenummer
4713-FB100505T-601Y-S-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FB100505T-601Y-S-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-FB100505T-601Y-S-2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FB100505T-601Y-S-2
Beskrivelse
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signallinje Ferritstøjfiltre og -chips 0402 (1005 metrisk) 500mA 340mOhm
Kategori
Strømklassificering (maks.)
500mA
Producenter
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC-modstand (DCR) (maks.)
340mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Filtertype
Signallinje
Højde (maks.)
0,024" (0,60mm)
Antal linjer
1
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz