CHV0805N250391JCT
DigiKeys varenummer
4713-CHV0805N250391JCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CHV0805N250391JCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-CHV0805N250391JCTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CHV0805N250391JCT
Beskrivelse
HVCAP0805 COG 390PF 5% 250V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 pF ±5% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Universal
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)