PTS815SJG250SMTR LFS
DigiKeys varenummer
CKN12217-2-ND - Tape & Reel (TR)
CKN12217-1-ND - Afskåret tape (CT)
CKN12217-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PTS815SJG250SMTR LFS
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Overflademontering
EDA/CAD-modeller
PTS815SJG250SMTR LFS Modeller
Kategori
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Mfr
Termineringsudformning
J-leder
Serie
Omrids
4,20mm x 3,20mm
Digi-Reel®
Oplysning
Uden lys
Varestatus
Aktiv
Driftskraft
400gf
Kredsløb
SPST-NO
IP (Ingress Protection)
IP40
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-40°C – 90°C
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 12VDC
Switch-vandring
0,20mm
Aktuatortype
Oval knap
Mekanisk levetid
100.000 cyklusser
Monteringstype
Grundlæggende varenummer
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
2,50mm