PTS647SM38SMTR2 LFS
DigiKeys varenummer
108-PTS647SM38SMTR2LFSTR-ND - Tape & Reel (TR)
108-PTS647SM38SMTR2LFSCT-ND - Afskåret tape (CT)
108-PTS647SM38SMTR2LFSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PTS647SM38SMTR2 LFS
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Overflademontering
EDA/CAD-modeller
PTS647SM38SMTR2 LFS Modeller
Kategori
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Mfr
Termineringsudformning
Mågevinge
Serie
Omrids
4,50mm x 4,50mm
Digi-Reel®
Oplysning
Uden lys
Varestatus
Aktiv
Driftskraft
180gf
Kredsløb
SPST-NO
IP (Ingress Protection)
IP40
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 12VDC
Switch-vandring
0,25mm
Aktuatortype
Standard
Mekanisk levetid
100.000 cyklusser
Monteringstype
Grundlæggende varenummer
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
3,80mm