PTS125SL43P25M LFS
DigiKeys varenummer
108-PTS125SL43P25MLFS-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTS125SL43P25M LFS
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PTS125SL43P25M LFS Modeller
Kategori
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
4,30mm
Mfr
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Serie
Termineringsudformning
Pc-ben
Emballage
Pose
Omrids
12,00mm x 12,00mm
Varestatus
Aktiv
Oplysning
Uden lys
Kredsløb
SPST-NO
Driftskraft
130gf
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 12VDC
Switch-vandring
0,20mm