AP2E200TWBE
DigiKeys varenummer
CKN10006-ND
Producenter
Producentens varenummer
AP2E200TWBE
Beskrivelse
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST-NO Standard Panelmontering, Front
EDA/CAD-modeller
AP2E200TWBE Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
24 V
Mfr
Aktuatortype
Rund, Knap
Serie
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Emballage
Pose
Farve - Aktuator/hætte
Sort
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Trådledere
Monteringstype
Panelmontering, Front
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Type
Standard
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 13,80mm diam.
Kredsløb
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Switch-funktion
Off-Mom
Mekanisk levetid
1000000 cyklusser
Strømklassificering (AMPS)
125mA (AC), 200mA (DC)
Elektrisk levetid
1000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V