MWPP3590C100KQ9
DigiKeys varenummer
4506-MWPP3590C100KQ9-ND
Producenter
Producentens varenummer
MWPP3590C100KQ9
Beskrivelse
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer 10.0 Drej Trådviklet spolemodstand 2W Loddeværktøjsholder
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
C&B/RESI
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Rotation
3600°
Emballage
Boks
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeværktøjsholder
Modstand (Ohm)
100k
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±5%
Aktuatorlængde
0,835" (21,20mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,248" (6,30mm)
Antal omgange
10.0
Bøsnings gevind
3/8-32
Konusform
Lineær
Monteringstype
Panelmontering
Antal udtag
1
Størrelse - Krop
Rund - 0,870" diam. (22,10mm)