MPI005D28LARD12
DigiKeys varenummer
708-MPI005D28LARD12-ND
Producenter
Producentens varenummer
MPI005D28LARD12
Beskrivelse
SWITCH PB SPCO ILLUM RED ALUM
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter DPST-NO/NC Anti-hærværk, oplyst Panelmontering, Front
Kategori
Aktuatortype
Rund, Knap, Plan
Mfr
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Serie
Farve - Aktuator/hætte
Sølv
Emballage
Bulk
Oplysningstype, farve
LED, Rød
Varestatus
Aktiv
Oplysningsspænding (nominel)
12VAC
Monteringstype
Panelmontering, Front
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Type
Anti-hærværk, oplyst
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 19,20mm diam.
Switch-funktion
On-Off, Off-On
Driftstemperatur
-25°C – 55°C
Strømklassificering (AMPS)
5A (AC/DC)
Mekanisk levetid
1000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Elektrisk levetid
50.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - DC
24 V