PTVS1-026C-H
DigiKeys varenummer
118-PTVS1-026C-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-PTVS1-026C-HCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-PTVS1-026C-HDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PTVS1-026C-H
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 30VC 2DFN
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
30V (Typ) Klemme 1000A (1kA) (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering 2-DFN (8x6)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
1000A (1kA) (8/20µs)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
1500pF @ 10kHz
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TA)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
2-SMD, ingen leder
Spænding - returspænding (Typ)
26V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
28V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
30V (Typ)