TC33X-1-502E
DigiKeys varenummer
TC33X-1-502ETR-ND - Tape & Reel (TR)
TC33X-1-502ECT-ND - Afskåret tape (CT)
TC33X-1-502EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TC33X-1-502E
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.15W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,15W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TC33X-1-502E Modeller
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
5 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,15W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,150" x 0,142" overflade (3,80mm x 3,60mm)
Tolerance
±25%