SRU8045A-4R7Y
DigiKeys varenummer
SRU8045A-4R7YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRU8045A-4R7YCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRU8045A-4R7YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRU8045A-4R7Y
Beskrivelse
FIXED IND 4.7UH 4.6A 27.5 MOHM
Detaljeret beskrivelse
4.7 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 4.6 A 27,5mOhm maks. 4-SMD
EDA/CAD-modeller
SRU8045A-4R7Y Modeller
DC-modstand (DCR)
27,5mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
10 @ 7,96MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
30MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Størrelse/dimension
0,315" L x 0,315" B (8,00mm x 8,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,189" (4,80mm)
Strøm - Mætning (Isat)
4,4A