SRR4028-2R2Y
DigiKeys varenummer
SRR4028-2R2YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR4028-2R2YCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRR4028-2R2YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRR4028-2R2Y
Beskrivelse
FIXED IND 2.2UH 2.5A 28 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 2.5 A 28mOhm (maks.) 1919 (4848 metrisk)
EDA/CAD-modeller
SRR4028-2R2Y Modeller
DC-modstand (DCR)
28mOhm (maks.)
Serie
Q @ frek.
9,24 @ 7,96MHz
Frekvens - Selvresonans
111MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Pakke/hus
1919 (4848 metrisk)
Tolerance
±30%
Størrelse/dimension
0,189" L x 0,189" B (4,80mm x 4,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
2,05A