SRR1280-271K
DigiKeys varenummer
SRR1280-271KTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR1280-271KCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRR1280-271KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRR1280-271K
Beskrivelse
FIXED IND 270UH 1.2A 450 MOHM
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 1.2 A 450mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SRR1280-271K Modeller
DC-modstand (DCR)
450mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 796kHz
Frekvens - Selvresonans
3,1MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,492" B (12,50mm x 12,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
1,6A