SRR1260A-2R2Y
DigiKeys varenummer
SRR1260A-2R2YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR1260A-2R2YCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRR1260A-2R2YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRR1260A-2R2Y
Beskrivelse
FIXED IND 2.2UH 8.2A 10.5 MOHM
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 8.2 A 10,5mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SRR1260A-2R2Y Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
10,5mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
22 @ 7,96MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
70MHz
Digi-Reel®
Klassificeringer
AEC-Q200
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,492" B (12,50mm x 12,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Strøm - Mætning (Isat)
8,5A