SRR1260-120M
DigiKeys varenummer
SRR1260-120MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR1260-120MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRR1260-120MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRR1260-120M
Beskrivelse
FIXED IND 12UH 5.2A 23 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 5.2 A 23mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SRR1260-120M Modeller
DC-modstand (DCR)
23mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
27 @ 2,52MHz
Frekvens - Selvresonans
19,4MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,492" B (12,50mm x 12,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Strøm - Mætning (Isat)
5A