SRP7028AA-100M
DigiKeys varenummer
118-SRP7028AA-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP7028AA-100MCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SRP7028AA-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP7028AA-100M
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 4 A 68mOhm maks. Ikke-standard
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
68mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
10 @ 100kHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Selvresonans
14MHz
Varestatus
Aktiv
Klassificeringer
AEC-Q200
Type
Tromlekerne, trådviklet
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Materiale - Kerne
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Induktans
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±20%
Pakke/hus
Ikke-standard
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,280" L x 0,260" B (7,10mm x 6,60mm)
Strøm - Mætning (Isat)
5,5A
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)