SRP6060FA-5R6M
DigiKeys varenummer
SRP6060FA-5R6MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRP6060FA-5R6MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRP6060FA-5R6MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP6060FA-5R6M
Beskrivelse
FIXED IND 5.6UH 10A 15.8 MOHM
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.6 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 10 A 15,8mOhm maks. Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SRP6060FA-5R6M Modeller
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
15,8mOhm maks.
Serie
Frekvens - Selvresonans
18MHz
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Type
Tromlekerne, trådviklet
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Pakke/hus
Ikke-standard
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,260" L x 0,252" B (6,60mm x 6,40mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
10A