SRP2510TMA-1R0M
DigiKeys varenummer
118-SRP2510TMA-1R0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP2510TMA-1R0MCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SRP2510TMA-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP2510TMA-1R0M
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 4.3A 50.4 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Induktor 4.3 A 50,4mOhm maks. 1008 (2520 metrisk) Flad leder
Kategori
Q @ frek.
15 @ 1MHz
Mfr
Frekvens - Selvresonans
55MHz
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Materiale - Kerne
Funktioner
Flad leder
Induktans
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±20%
Pakke/hus
1008 (2520 metrisk)
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,098" L x 0,079" B (2,50mm x 2,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
4,6A
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (1,00mm)
Afskærmning
Afskærmet
Grundlæggende varenummer
DC-modstand (DCR)
50,4mOhm maks.