SRP1245CC-6R8M
DigiKeys varenummer
118-SRP1245CC-6R8MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP1245CC-6R8MCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SRP1245CC-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP1245CC-6R8M
Beskrivelse
FIXED IND 6.8UH 12A 16.7 MOHM
Detaljeret beskrivelse
6.8 µH Afskærmet Trådviklet spolemodstand Induktor 12 A 16,7mOhm maks. Ikke-standard
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
23A
Mfr
Afskærmning
Afskærmet
Serie
DC-modstand (DCR)
16,7mOhm maks.
Frekvens - Selvresonans
12MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Type
Trådviklet spolemodstand
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,531" L x 0,492" B (13,50mm x 12,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,197" (5,00mm)