SRP1245A-1R0M
DigiKeys varenummer
SRP1245A-1R0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRP1245A-1R0MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRP1245A-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP1245A-1R0M
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 29A 2.5 MOHM SMD
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 29 A 2,5mOhm maks. Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SRP1245A-1R0M Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
2,5mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
20 @ 100kHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
40MHz
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,531" L x 0,492" B (13,50mm x 12,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,197" (5,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
50A