SRP1038C-220M det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Bourns Inc.
På lager: 485
Datablad
22 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 5.2 A 74mOhm maks. Ikke-standard
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SRP1038C-220M
DigiKeys varenummer
SRP1038C-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRP1038C-220MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRP1038C-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP1038C-220M
Beskrivelse
FIXED IND 22UH 5.2A 74 MOHM SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
74mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 100kHz
Frekvens - Selvresonans
8MHz
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,433" L x 0,394" B (11,00mm x 10,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
7,5A