SRP1038C-100M det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Bourns Inc.
På lager: 168
Datablad
10 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 8.5 A 32mOhm maks. Ikke-standard
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SRP1038C-100M
DigiKeys varenummer
SRP1038C-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRP1038C-100MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRP1038C-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP1038C-100M
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 8.5A 32 MOHM SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
32mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
15 @ 100kHz
Frekvens - Selvresonans
10MHz
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,433" L x 0,394" B (11,00mm x 10,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
12,5A