SRP1038AA-100M
DigiKeys varenummer
118-SRP1038AA-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP1038AA-100MCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SRP1038AA-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP1038AA-100M
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 7.5 A 30mOhm maks. Ikke-standard
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
30mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 100kHz
Frekvens - Selvresonans
11MHz
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Materiale - Kerne
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,433" L x 0,394" B (11,00mm x 10,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
8,6A
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)