SRP1038A-4R7M
DigiKeys varenummer
SRP1038A-4R7MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRP1038A-4R7MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRP1038A-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRP1038A-4R7M
Beskrivelse
FIXED IND 4.7UH 10A 15.5 MOHM
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 10 A 15,5mOhm maks. Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SRP1038A-4R7M Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
15,5mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
20 @ 100kHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
16MHz
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,433" L x 0,394" B (11,00mm x 10,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
17A