SRN8040-220M
DigiKeys varenummer
SRN8040-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN8040-220MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRN8040-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRN8040-220M
Beskrivelse
FIXED IND 22UH 2.2A 100 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 2.2 A 100mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SRN8040-220M Modeller
DC-modstand (DCR)
100mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 2,52MHz
Frekvens - Selvresonans
12MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" L x 0,315" B (8,00mm x 8,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
2,2A