SRN8040-101M
DigiKeys varenummer
SRN8040-101MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN8040-101MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRN8040-101MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRN8040-101M
Beskrivelse
FIXED IND 100UH 1A 400 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 1 A 400mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SRN8040-101M Modeller
DC-modstand (DCR)
400mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
10 @ 796kHz
Frekvens - Selvresonans
6MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" L x 0,315" B (8,00mm x 8,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
1A