SRN8040-100M
DigiKeys varenummer
SRN8040-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN8040-100MCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRN8040-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRN8040-100M
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 3.1A 50 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 3.1 A 50mOhm maks. Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SRN8040-100M Modeller
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
50mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 2,52MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Selvresonans
18MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Type
Tromlekerne, trådviklet
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Materiale - Kerne
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
Ikke-standard
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" L x 0,315" B (8,00mm x 8,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
3,4A