SRF1260-4R7Y
SRF1260-4R7Y
Bourns Magnetic Capabilities
SRF1260-4R7Y
DigiKeys varenummer
SRF1260-4R7YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF1260-4R7YCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRF1260-4R7YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRF1260-4R7Y
Beskrivelse
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Afskærmet 2 Spole induktor array 18.8 µH Induktans – Forbundet parallelt 4.7 µH Inductance - Connected in Parallel 13,7mOhm maks. DC Modstand (DCR) – Parallel 7.18 A Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SRF1260-4R7Y Modeller
Kategori
Strømmætning - Parallel
9.71 A
Producenter
Bourns Inc.
Strømmætning - Serie
4.86 A
Serie
DC-modstand (DCR) - Parallel
13,7mOhm maks.
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
DC-modstand (DCR) - Serie
47,9mOhm maks.
Varestatus
Aktiv
Afskærmning
Afskærmet
Antal spoler
2
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktans - Forbundet parallelt
4.7 µH
Monteringstype
Overflademontering
Induktans - Seriekoblet
18.8 µH
Pakke/hus
Ikke-standard
Tolerance
±30%
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,492" B (12,50mm x 12,50mm)
Strømklassificering - Parallel
7.18 A
Højde
0,244" (6,20mm)
Strømklassificering - Serie
3.59 A