SRF0905A-251Y
DigiKeys varenummer
SRF0905A-251YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905A-251YCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRF0905A-251YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRF0905A-251Y
Beskrivelse
CMC 250UH 1.2A 2LN SMD AEC-Q200
Detaljeret beskrivelse
250 µH @ 100 kHz 2 Fælles linje mode-spole Overflademontering 600 Ohms @ 3 MHz 1,2A DCR 130mOhm
EDA/CAD-modeller
SRF0905A-251Y Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR) (maks.)
130mOhm
Spændingsklassifikation - DC
80V
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Digi-Reel®
Klassificeringer
AEC-Q200
Størrelse/dimension
0,362" L x 0,236" B (9,20mm x 6,00mm)
Højde (maks.)
0,248" (6,30mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 3 MHz
Induktans @ frekvens
250 µH @ 100 kHz
Grundlæggende varenummer
Strømklassificering (maks.)
1,2A