SRF0905A-100Y
DigiKeys varenummer
SRF0905A-100YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905A-100YCT-ND - Afskåret tape (CT)
SRF0905A-100YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SRF0905A-100Y
Beskrivelse
CMC 10UH 1.6A 2LN SMD AEC-Q200
Detaljeret beskrivelse
10 µH @ 1 kHz 2 Fælles linje mode-spole Overflademontering 200 Ohms @ 20 MHz 1,6A DCR 80mOhm
EDA/CAD-modeller
SRF0905A-100Y Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR) (maks.)
80mOhm
Spændingsklassifikation - DC
80V
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Digi-Reel®
Klassificeringer
AEC-Q200
Størrelse/dimension
0,362" L x 0,236" B (9,20mm x 6,00mm)
Højde (maks.)
0,248" (6,30mm)
Impedans @ frekvens
200 Ohms @ 20 MHz
Induktans @ frekvens
10 µH @ 1 kHz
Grundlæggende varenummer
Strømklassificering (maks.)
1,6A