SMLJ33CA-Q
DigiKeys varenummer
118-SMLJ33CA-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMLJ33CA-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SMLJ33CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMLJ33CA-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
53,3V Klemme 56,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
EDA/CAD-modeller
SMLJ33CA-Q Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
56,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
33V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
36,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
53,3V