SMCJ43A-Q kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
69,4V Klemme 21,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
Bourns SMxJ-Q Series Diodes | Digi-Key Daily
SMCJ43A-Q
DigiKeys varenummer
SMCJ43A-Q-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ43A-Q
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
SMCJ43A-Q Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
21,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
43V
Spænding - Nedbrud (min.)
47,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
69,4V