SMBJ30A-Q
DigiKeys varenummer
118-SMBJ30A-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMBJ30A-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SMBJ30A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ30A-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
48,4V Klemme 12,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMBJ30A-Q Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
30V
Spænding - Nedbrud (min.)
33,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
48,4V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
12,4A