SMAJ15CA-Q
DigiKeys varenummer
118-SMAJ15CA-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMAJ15CA-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SMAJ15CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ15CA-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
24,4V Klemme 16,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMAJ15CA-Q Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
No
Serie
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
15V
Spænding - Nedbrud (min.)
16,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
24,4V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
16,4A