SMAJ100A
DigiKeys varenummer
SMAJ100ABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ100ABCT-ND - Afskåret tape (CT)
SMAJ100ABDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ100A
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
162V Klemme 2,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMAJ100A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
400W
Serie
Strømnetbeskyttelse
Ja
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
111V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V