SMA6J75A-Q
DigiKeys varenummer
118-SMA6J75A-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J75A-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AC
Detaljeret beskrivelse
121V Klemme 5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
75V
Spænding - Nedbrud (min.)
83,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
121V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5A