SMA6J6.5A
DigiKeys varenummer
118-SMA6J6.5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J6.5A
Beskrivelse
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Detaljeret beskrivelse
11,2V Klemme 53,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
53,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
6,5V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
7,22V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
11,2V