SMA6J40A-Q
DigiKeys varenummer
118-SMA6J40A-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J40A-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Detaljeret beskrivelse
64,5V Klemme 9,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Spænding - Nedbrud (min.)
44,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
64,5V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9,3A