SMA6J18A-Q
DigiKeys varenummer
118-SMA6J18A-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMA6J18A-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SMA6J18A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J18A-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Detaljeret beskrivelse
29,2V Klemme 20,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
18V
Spænding - Nedbrud (min.)
20V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
29,2V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
20,6A