SMA6J12CA-Q
DigiKeys varenummer
118-SMA6J12CA-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMA6J12CA-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SMA6J12CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J12CA-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
19,9V Klemme 30,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
12V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Nedbrud (min.)
13,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
19,9V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
30,2A