SMA6J10A
DigiKeys varenummer
118-SMA6J10ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J10A
Beskrivelse
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
17V Klemme 35,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
35,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Telekommunikation
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - returspænding (Typ)
10V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
11,1V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
17V