SDR0603-470KL
DigiKeys varenummer
SDR0603-470KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
SDR0603-470KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
SDR0603-470KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SDR0603-470KL
Beskrivelse
FIXED IND 47UH 520MA 550 MOHM
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µH Uskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 520 mA 550mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SDR0603-470KL Modeller
DC-modstand (DCR)
550mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 2,52MHz
Frekvens - Selvresonans
13MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
1 kHz
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,228" L x 0,228" B (5,80mm x 5,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,154" (3,90mm)
Strøm - Mætning (Isat)
620mA